Bierzmowanie 0

Bierzmowanie - nazywany sakramentem dojrzałości katolickiej. W Polsce przyjmowany przez młodzież w wieku 15-16 lat.

Jest to wlanie łaski Ducha Świętego na człowieka. Duch Święty obdarza nas w nim swoimi darami, które pozwalają nam osiągnąć pełną dojrzałość w wierze i kroczyć przez życie umocnieni wszelkimi Jego łaskami. Przystępuje się do niego już w wieku kiedy młodzi praktycznie sami decydują o przyjęciu tego sakramentu i tym samym dają świadectwo wiary. Decyzja o jego przyjęciu jest już decyzją dojrzałego człowieka. 

Przyjęcie tego sakramentu poprzedza co najmniej kilkumiesięczne przygotowanie kandydata do bierzmowania. Młodzi ludzie w tym czasie przygotowują się zarówno merytorycznie - muszą osiągnąć odpowiedni poziom wiedzy, który ma pozwolić na przyjęcie tego sakramentu z pełną świadomością jego wagi i znaczenia. Drugim etapem przygotowania jest etap duchowy, polega on na zintensyfikowaniu życia duchowego młodego człowieka, na częstszym uczestnictwie w nabożeństwach w czuwaniach i wszelkich wydarzeniach związanych z wiarą katolicką.

Bierzmowania udziela biskup namaszczając kandydata olejami świętymi w obecności świadka.

Wielu uczestników tych uroczystości ma dylemat czy kupować prezent nowo bierzmowanemu młodemu człowiekowi.

Mamy dla tych niezdecydowanych kilka propozycji w naszym sklepie. Są to różne pamiątki bierzmowania dostępne w różnych formach i cenach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl