Rycerski Kalendarz Patriotyczny - Polskie zadziwienia 0
Rycerski Kalendarz Patriotyczny - Polskie zadziwienia

Rycerski kalendarz patriotyczny - polskie zadziwienia jest już piątą edycją kalendarza zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Jest to pierwszy wydany w takiej formie kalendarz oraz z taką starannością o każdy szczegół . Jego wyjątkowość i unikalność polega na jego multimedialności. Co to oznacza? 

Multimedialność tego kalendarza patriotycznego polega na umieszczeniu w nim kodów QR czyli ukrytych linków do treści internetowych, których zawartość jest rozwinięciem treści przy których znajduje się dany kod QR. Odczyt tego kodu w najprostszy sposób umożliwiają telefony komórkowe. W zależności od producenta telefonu odczytać ten kod można najeżdżając na niego aparatem fotograficznym ( iphony ) lub korzystając  z darmowej aplikacji czytnika kodów QR na telefonach z systemem android. 

Rycerski kalendarz patriotyczny to wyjątkowa i pierwsza tego typu pozycja na rynku polskim. Jego drugą zaletą jest to iż cała treść jest zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim co sprawia że jest to idealny prezent szczególnie dla poloni amerykańskiej lub brytyjskiej. Zastosowanie właśnie tego rozwiązania z kodami QR pozwala na przybliżenie szczególnie młodym Polakom w kraju i za granicą historii polskich bohaterów, oddających życie za swoją ojczyznę. Szczególnie rycerze położyli nacisk na przybliżenie sylwetek Polaków o których w czasach komunistycznych chciano zapomnieć i wymazać ich działalność i poświęcenie z kart historii. Ukazanych jest w kalendarzu 53 bohaterów, którzy są bohaterami poszczególnych tygodni w roku.

Oczywiście ze względu na twórców tego kalendarza patriotycznego 2020 nie mogło w nim zabraknąć treści związanych z patronem zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Każdy miesiąc rozpoczyna się fragmentem nauk naszego Wielkiego Papieża. Szczególnie znajdujemy tam słowa skierowane do nas Polaków. 

Także każdy dzień roku opatrzony jest krótkim wspomnieniem z tak przebogatej historii naszej ojczyzny. Znajdziemy tam informacje o najważniejszych wydarzeniach mających znaczący wpływ na historię Polski oraz wspomnienia o Polakach, którzy przynoszą chlubę i dumę naszemu narodowi. 

Uwzględniono również krótkie notki o wielu polskich miastach o ich historii z odnośnikami do informacji dla ludzi chcących odwiedzić te miejsca. 

Podsumowując Rycerski Kalendarz Patriotyczny 2020 - Polskie zadziwienia jest jednym znajlepszych wyborów zarówno na prezent jak i do własnego użytku dla ludzi ceniących Polskę jej wspaniałą historię i wielkich ludzi, którzy tą historię tworzyli. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl